Великий кредит — кращий засіб боротьби з міцним сном!

25 листопада 2015 року Верховним Судом України було винесено постанову у справі №6-1061цс15, в якій висловлено правову позицію стосовно виселення мешканців з жилого будинку (жилого приміщення), що є предметом іпотеки. Так, суд розмежовує виселення з іпотечного майна, що було придбано за рахунок кредиту під іпотеку цього житла і виселення з іпотечного майна, придбане не за рахунок кредиту під іпотеку цього майна.

Посилаючись на ст.ст.39,40 Закону України «Про іпотеку» та ст.109 Житлового кодексу України суд наголошує, що виселення з житла, що не придбавалось за рахунок кредиту під іпотеку цього майна, має відбуватись з обов`язковим наданням іншого постійного житла. Постійне жиле приміщення, що надається особі, яку виселяють, повинно бути зазначено в рішенні суду.

Як виняток, допускається виселення особи з житла без надання іншого постійного житла відповідно до ч.2 ст.109 Житлового кодексу України в разі, якщо воно придбано за рахунок кредиту під іпотеку цього житла.

Ст.114 Житлового кодексу України передбачає, що жиле приміщення, яке має бути надано у зв’язку з виселенням особи, повинно відповідати санітарним і технічним нормам та знаходитись у межах того ж населенного пункту.